PLASTOVÉ STAVEBNÍ PROFILY

O materiálu Everwood

O materiálu Everwood

Everwood je název nového materiálu na bázi plastu, který byl vyvinut v Anglii, zemi deštivého počasí. Firma Model - Plast jako jediná ve střední Evropě tyto profily vyrábí.

Název materiálu Everwood znamená "věčné dřevo", z čehož můžeme usoudit, že materiál lze použít zvláště všude tam, kde přírodní dřevo trpí změnami počasí - tedy venku. Má spoustu dobrých vlastností: nehnije, není nasákavý, nekroutí se a nesesychá, odolává nepřízním počasí a slané vodě, hmyzu i dřevokazným houbám a hlavně NEVYŽADUJE ŽÁDNOU ÚDRŽBU - NEMUSÍ SE TEDY VŮBEC NATÍRAT.
Je hygienicky zcela nezávadný, dá se tedy bez obav použít i v interiérech. Pracuje se s ním podobně jako se dřevem, nevyžaduje žádné zvláštní nástroje. Lze jej běžně řezat, řezné plochy brousit a leštit. Dále je možné vrtání, přibití, přišroubování. Také jej můžeme snadno a pevně lepit pomocí lepidel na bázi organických rozpouštědel. Pro připevnění ke stěně použijeme některý z disperzníchtmelů. Materiál je probarvený ve hmotě, není tedy opatřen žádnou jinou povrchovou vrstvou (fólií), takže případné požkození lze jednoduše zaleštit. Firma Model Plast vyrábí více nežt 40 druhů vytlačovaných profilů Everwood v mnoha barevných variantách, v délkách objednaných zákazníkem.

Ekologicky nezávadný materiál

Jedná se o materiál s velkými perspektivami. Nejen z hlediska dobrých vlastností , dlouhé životnosti a širokého spektra použití, ale i z hlediska ekologického. Výroba profilů Everwood je uzavřeným cyklem, zbytky materiálu jsou recyklovatelné a firma je odebírá i zpět od svých zákazníků.
Everwood neobsahuje žádné látky, škodící životnímu prostředí. Jeho použitím šetříme práci i čas , spojené s natíráním i výdaje za drahé nátěrové hmoty. Profilům Everwood patří budoucnost.

© 2015 MODEL-PLAST Google+ | Webové stránky vytvořila společnost Profi-Seo s.r.o. | Internetový marketing a Seo | Správa PPC kampaní |