O materiálu Everwood

Everwood je název materiálu na bázi polymeru, který byl vyvinut v Anglii, zemi deštivého počasí. Firma Model Plast jako jediná ve střední Evropě z tohoto termoplastu vyrábí profily.

Název materiálu Everwood znamená "věčné dřevo", z čehož můžeme usoudit, že materiál lze použít zvláště všude tam, kde přírodní dřevo trpí změnami počasí - tedy venku. Má spoustu dobrých vlastností: nehnije, není nasákavý, nekroutí se a nesesychá, odolává nepřízním počasí a slané vodě, hmyzu i dřevokazným houbám a hlavně NEVYŽADUJE ŽÁDNOU ÚDRŽBU - NEMUSÍ SE TEDY VŮBEC NATÍRAT.

Je hygienicky zcela nezávadný, dá se tedy bez obav použít i v interiérech. Pracuje se s ním podobně jako se dřevem, nevyžaduje žádné zvláštní nástroje. Lze jej běžně řezat, vrtat, frézovat a řezné plochy brousit a leštit. Profily se snadno připevňují za pomocí běžných šroubů, vrutů, nýtů nebo lepidel a tmelů. Materiál je probarvený ve hmotě, není tedy opatřen žádnou jinou povrchovou vrstvou (fólií), takže případné požkození lze jednoduše zaleštit. Firma Model Plast vyrábí mnoho druhů vytlačovaných profilů Everwood v několika barevných variantách, v délkách objednaných zákazníkem.

Ekologicky nezávadný materiál

Jedná se o materiál s velkými perspektivami. Nejen z hlediska dobrých vlastností , dlouhé životnosti a širokého spektra použití, ale i z hlediska ekologického. Výroba profilů Everwood je uzavřeným cyklem, zbytky materiálu jsou recyklovatelné a firma je odebírá i zpět od svých zákazníků.

Everwood neobsahuje žádné látky škodící životnímu prostředí. Jeho použitím šetříme práci a čas spojené s natíráním i výdaje za drahé nátěrové hmoty. Profilům Everwood patří budoucnost.